BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE 2018

SONY DSC

W dniu 31 stycznia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Daleszycach uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z udziałem funkcjonariuszek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – st. sierż. Joanną Żelezik i sierż. Małgorzatą Pędzik. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu dzieci podczas zimowego wypoczynku. Policjantki zwróciły szczególną uwagę na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Przypomniały też o konieczności noszenia odblasków i jazdy samochodem w fotelikach ochronnych. Omówiły z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratunkowych. Te i wiele innych cennych wskazówek z pewnością pozwoli dzieciom przyjemnie i bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie. Na zakończenie spotkania najmłodsi uczestnicy wręczyli policjantkom Order Przyjaciela Przedszkola Samorządowego w Daleszycach.