„Nie siedź smutny mój kolego, w każdym z nas jest coś dobrego!”

Obraz 23 1117 578

31 stycznia do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Teatru „Amuzado” z Krakowa i zaprezentowali dzieciom widowisko artystyczne o tematyce edukacyjno- profilaktycznej pt.: „Hipopotam Hipcio”.

Ciekawy spektakl opowiadał o kilku afrykańskich zwierzętach, których zalety i przywary przypominały te nasze, ludzkie. Żyrafa i zebra kpiły z pulchnego hipopotama, który mimo że „troszkę” gruby – miał swoją godność, a poza tym posiadał wiele wspaniałych zalet – był sympatyczny, pięknie tańczył, śpiewał…

Przedszkolaki niezwykle zainteresowane ładnymi kostiumami aktorów, ciekawą scenografią oraz wartką fabułą żywo reagowały na dynamiczne zwroty akcji w przebiegu widowiska. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać problem, który dotyczyć może każdego. Spektakl był pouczający dla tych, którzy lubią się śmiać z innych, ale także dla tych, którzy stają się obiektem wyśmiewania, wyszydzania. Zachęcał do wyboru dobrych i właściwych zachowań.

Aktorzy wyraźnie podkreślali, że w każdym z nas jest coś dobrego, tylko trzeba umieć to dostrzec, a „Inny nie znaczy gorszy”.

Spektakl ogromnie się dzieciom podobał i dlatego po zakończeniu występu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Agnieszka Dziurska

nauczyciel ZSP w Daleszycach