„Przez muzykę do serca”

2 lutego 2018r.  w naszej szkole odbył się kolejny już kameralny koncert w wykonaniu artystów Filharmonii Świętokrzyskiej pt. „ Przez muzykę do serca”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – IV oraz przedszkolaki z grupy IV i V.  Prowadząca Krystyna Goncerzewicz uświadomiła młodym słuchaczom, że melodia może być środkiem do wyrażania uczuć. Dzieci miały okazję posłuchać utworów muzycznych obrazujących uczucia. Poznały brzmienie skrzypiec i trąbki, miały okazję akompaniować muzykom na instrumentach perkusyjnych. Koncert zakończył się motywem z filmu „Vabank”, który wprowadził słuchaczy w doskonały nastrój. Dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci, zróżnicowane pod względem tematycznym utwory to wspaniała lekcja muzyki. Obcowanie z muzyką na żywo wzmaga w uczniach nie tylko ciekawość w poszukiwaniu swoich pasji, ale również kształtuje wysublimowany gust muzyczny. Z pewnością ten koncert na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Edyta Jamioł

nauczyciel ZSP w Daleszycach