Jak mądrze dokarmiać ptaki?

IMG_20180202_084424[1]

 Uczniowie klasy Vc, pod opieką wychowawczyni, w siedzibie Nadleśnictwa Daleszyce wzięli udział w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną na temat dokarmiania ptaków. Prelekcję poprowadził leśniczy Paweł Kosin. Dzieci dowiedziały się, które ptaki przylatują do karmników zimą, a które są w Polsce cały rok. Rozpoznawały je na zdjęciach i poznały wiele ciekawostek o różnych gatunkach ptaków. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie najlepiej umiejscowić karmnik i czym dokarmiać ptaki. Wiedzą już, że nie można ich karmić słonym i przetworzonym jedzeniem i że należy je systematycznie dokarmiać. Dzięki temu spotkaniu dzieci będę w stanie rozpoznać wiele gatunków ptaków i prawidłowo je dokarmiać. Leśniczy zachęcił dzieci do zakładania karmników w przydomowych ogródkach, do ich systematycznego dokarmiania i do obserwacji, a być może któreś z nich zostanie     w przyszłości ornitologiem.

Dzieci z klasy Ib i Ic wykonały prace plastyczne zachęcające wszystkich do zakładania „ptasich stołówek” w swoich ogródkach. Działania te wpisują się w realizację zadań towarzyszących programowi „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”.