O szkole

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Daleszycach działa na podstawie uchwały Rady Miasta Daleszyce z dnia 14 czerwca 2011. W jego skład wchodzą: Samorządowe Przedszkole w Daleszycach oraz Szkoła Podstawowa im. płk. M. Sołtysiaka „Barabasza” w Daleszycach.

Zespół położony jest w centrum Daleszyc, przy drodze dojazdowej do Kielc. Do Zespołu uczęszcza obecnie 611 dzieci z następujących miejscowości: Daleszyce, Danków, Cisów, Kranów, Niwy, Widełki, Wójtostwo. Nasza szkoła uczy nas nie tylko ojczystego języka, matematyki, biologii i historii. Pomaga także poznawać piękno otaczającej nas przyrody, szanować i troszczyć się o nią.

Nasza szkoła  przygotowuje uczniów do uczestnictwa w życiu publicznym. Mogą oni rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w różnorodnych kołach zainteresowań. Młodzież bierze udział w wielu konkursach i zajęciach dodatkowych. Szkoła jest otwarta dla uczniów, wszyscy uczniowie mogą liczyć na fachową pomoc i opiekę kadry nauczycielskiej.

Przedszkole samorządowe służy opieką dzieciom w wieku 2,5 – 5 lat w godzinach 6.30 – 16.00. Dodatkowo posiadamy 2 punkty przedszkolne w miejscowościach Cisów i Widełki.