Sukcesy naszych uczniów

27 kwietnia 2018
Sukces w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych
12 kwietnia 2018
Nasi uczniowie najlepsi w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego
20 marca 2018
III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej w Chmielniku
16 marca 2018
III miejsce w powiecie dla siatkarek z Daleszyc
10 marca 2018
I Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych
4 stycznia 2018
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Daleszycach laureatem Ogólnopolskiego
Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę
19 października 2017
Sukces naszych piłkarzy w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka
na stadion” o puchar Tymbarku
 17 października 2017
Sukces naszych piłkarzy w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka
na stadion” o puchar Tymbarku

14 września 2017

II miejsce w Wojewódzkich Masowych Biegach Przełajowych LZS

 

Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej „Świętokrzyskie Mini Volley Cup 2016”.

20160621_135231Na przestrzeni ostatnich lat uczniowie z naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy nie tylko   w turniejach piłki nożnej, tenisa stołowego czy zawodach lekkoatletycznych, ale również  co stało się już  tradycją, odnoszą sukcesy siatkarskie.  21 czerwca 2016r. w finale wojewódzkim w hali „Pod Basztami w Chęcinach drużyna chłopców z klas VI wywalczyła Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej „Świętokrzyskie Mini Villey Cup 2016”.Wcześniej do rywalizacji w tej samej hali przystąpiła drużyna chłopców z klas piątych zajmując bardzo dobre miejsce trzecie oraz drużyna dziewcząt z klas piątych, która uplasowała się na szóstym miejscu. W finale wojewódzkim wzięły udział zespoły, które pomyślnie przebrnęły wcześniejsze etapy rozgrywek. A były to Szkoły Podstawowe  z Włoszczowy, Stopnicy, Chęcin, Daleszyc, Skorzeszyc, SP 8 Kielce, SP 9 Kielce,SP 24 Kielce, Sp 25 Kielce, SP 33 Kielce, SP 34 Kielce, SP Chobrzany, Integro Staszów oraz Plas Kielce. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali koszulki sportowe, medale oraz dyplomy. MVP- czyli najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń klasy VIb – Hubert Jaroń. Otrzymał statuetkę oraz torbę sportową.
Zwycięzcy to: Hubert Jaroń, Adrian Kielasiński, Patryk Hernik, Mateusz Oszczepalski, Michał Polit i Karol Malinowski. W rywalizacji klas piątych wystąpili Sebastian Pochopień, Kornel Otawski, Dawid Duda, Mateusz Błaszczyk, Kacper Zwierzyński, Ernest Zwierzyński oraz Piotr Powałek. W kategorii dziewcząt wystąpiły Natalia Łebek, Oliwia Łebek, Natalia Strząbała oraz Nikola Paluch. Gratulujemy.

Finał makroregionu z udziałem siatkarzy z Daleszyc

20160601_125912Uczniowie z naszej szkoły osiągnęli kolejny sukces sportowy. Watro było angażować się na zajęciach wychowania fizycznego, uczestniczyć  w treningach UKS „ Rekord”, aby wywalczyć miejsce w finale makroregionu w Robczycach. Siatkarskie sukcesy uczniów to tradycja SP w Daleszycach. Dzieci przez cały rok szkolny osiągnęły wiele sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Aby zagrać w Robczycach, musiały wygrać finał Wojewódzki ORLIK Volleymania, w kategorii „mikstów” (2 dziewczynki i 2 chłopców). Odbył się on w Chęcinach w hali „Pod Basztami”, uczestniczyło w nim 14 zespołów w tym 3 z Daleszyc. Satysfakcja jest tym większa, że to 3 zespoły z Daleszyc stanęły na podium. Najlepszy z nich zakwalifikował się do dalszego etapu rozgrywek. Zwycięzcy to: Monika Tylkowska, Zuzanna Kwiatkowska, Hubert Jaroń, Adrian Kielasiński. Miejsce II wywalczyli: Natalia Łebek, Oliwia Łebek, Dawid Duda, Mateusz Błaszczyk, na III miejscu uplasowali się Magdalena Mierzwa, Wiktoria Wolska, Zuzanna Szafarczyk, Mateusz Oszczepalski, Michał Polit i Karol Malinowski. Gratulujemy!

Puchar Nadleśniczego dla uczniów z Daleszyc

P5230431VI edycję Turnieju Wiedzy Przyrodniczo – Leśnej „Las mi drogi, las mi bliski”, podobnie jak przed rokiem, wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daleszycach, dlatego główna nagroda Turnieju, statuetka Sowy, która jest pucharem przechodnim została w Daleszycach.
Szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Dębczyńska, Aleksandra Kapela i Żaneta Powałek, przygotowywany do konkursu przez nauczycielkę przyrody p. Barbarę Pacierz.
W turnieju rywalizowało 13 drużyn reprezentujących trzynaście szkół podstawowych z terenu powiatu kieleckiego. Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zespoły rozwiązywały test złożony z 30 pytań z zakresu ochrony przyrody, leśnictwa i łowiectwa, w drugim – rozpoznawały na zdjęciach rośliny i zwierzęta. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, znacznie wykraczającym poza program nauczania. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody – sprzęt turystyczny, a szkoły rzutniki multimedialne lub zestawy atlasów. Dziękujemy Organizatorowi Turnieju za stwarzanie okazji do zdobywania wiedzy i cenne nagrody, a uczniom gratulujemy sukcesu.

Siatkarskie sukcesy naszych uczniów

DSC_0540W dniu 23 maja 2016r. w hali „Pod Basztami”w Chęcinach odbył się półfinał wojewódzki –w minisiatkówce „Świętokrzyskie Mini Volley Cup 2016”. Wszystkie drużyny przywitał burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Robert Jaworski. Występ w tym turnieju okazał się naszym wielokrotnym sukcesem. W zawodach osobno rywalizowali uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych ze szkół z Włoszczowy, Stopnicy, Jędrzejowa, Bolmina, Chęcin i Daleszyc. Z naszej szkoły w zawodach wystartowały dziewczyny z klasy czwartej(rocznik 2005)- zajęły II miejsce, z klasy piątej (rocznik 2004”wywalczyły pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta z klasy szóstej(rocznik 2003) uplasowały się na trzeciej pozycji. W kategorii chłopców z klas piątych(rocznik 2004) do rywalizacji przystąpiło dwa zespoły z Daleszyc. Oba okazały się najlepsze zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Natomiast ich starsi koledzy z klas szóstych(rocznik 2003) również byli bezkonkurencyjni wśród rówieśników z innych szkół wygrywając turniej. Najlepsze dwa zespoły z każdego rocznika awansowały do finału wojewódzkiego. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Siatkowej, a koordynatorem wojewódzkim trener Efektora Kielce Dariusz Daszkiewicz, który przyglądał się grze zawodników oraz wręczył najlepszym drużynom dyplomy i upominki życząc sukcesu w finale wojewódzkim.
W turnieju półfinałowym „Świętokrzyskie Mini Volley Cup 2016” wzięli udział:
Reprezentacja dziewcząt: Klasa IV – Aleksandra Jaroń, Agata Ostrowska. Klasa V – Natalia Łebek, Oliwia Łebek, Natalia Strząbała, Wiktoria Toboła. Klasa VI – Zuzanna Kwiatkowska, Wiktoria Wolska, Monika Tylkowska, Magdalena Mierzwa, Zuzanna Szafarczyk.
Reprezentacja chłopców: Klasa V- pierwszy zespół – Mateusz Błaszczyk, Konrad Wolski, Ernest Zwierzyński. Klasa V – drugi zespół – Sebastian Pochopień, Kornel Otawski, Dawid Duda. Klasa VI – Patryk Hernik, Hubert Jaroń, Adrian Kielasiński, Mateusz Oszczepalski, Karol Malinowski, Michał Polit.

Magdalena Mierzwa laureatem konkursu humanistycznego

magda28 marca odbył się finał konkursu humanistycznego organizowany przez świętokrzyskie Kuratorium i ŚCDN w Kielcach. Bardzo miło nam jest poinformować o tym, iż jedna z naszych uczennic Magdalena Mierzwa, została laureatem tego konkursu. Jest to bardzo prestiżowe osiągnięcie, gdyż zaledwie 35 uczniów z całego województwa zdobyło taki laur.  Magda osiągnęła ten sukces dzięki ogromnej pracy. Serdecznie gratulujemy.

Wicemistrzostwo powiatu w piłce siatkowej

w124 lutego w hali we Wzdole Rządowym męska drużyna odniosła zaszczytny tytuł wicemistrza powiatu podczas Mistrzostw Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. Aby móc rywalizować w zawodach powiatowych nasi chłopcy musieli wygrać rywalizację w turnieju gminnym. Zawodnicy do startu w powiatowych mistrzostwach długo się przygotowywali. Regularnie brali udział w zajęciach pozalekcyjnych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rekord”. Wicemistrzostwo powiatu to sukces szkoły, ale przede wszystkim wszystkich grających chłopców. Poziom zawodów był wyrównany, a mecze często kończyły się po tai – breakach. Trzy najlepsze drużyny w turnieju uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Stawkę uzupełniają zespoły z Rudek i Bodzentyna.
Nasi sportowcy zagrali w następującym zestawieniu: Hubert Jaroń, Patryk Hernik, Karol Malinowski, Adrian Kielasiński, Michał Polit, Patryk Sabat, Mateusz Błaszczyk, Konrad Wolski, Dawid Duda, Kacper Zwierzyński i Sebastian Pochopień.                                                           Galeria zdjęć

Wojewódzki konkurs „Mój las”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI miejsce w wojewódzkim konkursie przyrodniczym „MÓJ LAS” dla uczennicy klasy VI – Kingi Konat z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Daleszycach organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa i Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.  W tym roku szkolnym na konkurs napłynęło 177 prac z 20 szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Okręgu LOP w Kielcach. Głównym fundatorem nagród w konkursie był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. [przeczytaj cały artykuł]

Nasi uczniowie wygrali turniej „Bezpieczne Ferie 2016”.

DSC_756925 stycznia w hali Gimnazjum w Daleszycach odbył się XI finał halowego turnieju piłkarskiego Szkół Podstawowych „Bezpieczne Ferie 2016”. Najlepiej i najskuteczniej zagrali chłopcy z SP z Daleszyc wygrywając cały turniej z kompletem zwycięstw. Emocje były bardzo duże, mecze były zacięte, a niektórzy zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Daleszycach.             [przeczytaj cały artykuł]

Dalszy ciąg sukcesów na festiwalu kolęd

konkurs_koled Tegoroczna edycja festiwalu Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowana została w w dniach 11 -13 grudnia w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach. Finał odbył się 30 grudnia 2015r w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach. Tam poznaliśmy nagrodzonych, wśród których znalazły się dwa zespoły, w których skład wchodzą uczniowie naszej szkoły, a także nasza absolwentka. A były to: Zespół wokalny „Wybranieccy” – II miejsce w kategorii zespoły i schole do lat 13. Schola „Serafinki” z akompaniamentem gitarowym Mikołaja Klimka z parafii św. Michała w Daleszycach – III miejsce w tej samej kategorii wiekowej.

Sukcesy w konkursie w Jędrzejowie

konkurs_cystersiJuż po raz drugi Ojcowie Cystersi z Jędrzejowa zorganizowali Ogólnopolski Konkurs: „Błogosławiony Wincenty Kadłubek Mistrz Kultury Polskiej. W konkursie tym brały udział uczennice z naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice kl. VI a, które wykonały prace plastyczne o błogosławionym Wincentym Kadłubku różnymi technikami. I tak Rozalia Kozub zdobyła wyróżnienie, a Anna Kwiatkowska otrzymała specjalną nagrodę organizatora konkursu. Równie ciekawe prace przygotowały Aleksandra Łukawska i Amelia Sarek z kl. IV a, które także otrzymały nagrody. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

Eko-aktywny nauczyciel roku

basia_certyfikatZ ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nauczyciel ZSP w Daleszycach pani Barbara Pacierz została laureatem wojewódzkiego konkursu EKO-AKTYWNI dla najbardziej aktywnych nauczycieli na polu ekologicznym z terenu województwa świętokrzyskiego, zorganizowanego przez Zarząd Wojewódzki Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. Głównym celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnych nauczycieli z terenu województwa propagujących tematykę ochrony środowiska  oraz propagowanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Zwycięstwo piłkarek w turnieju wojewódzkim

20151130_104227Systematyczna praca i predyspozycje dziewcząt sprawiły, że nasze uczennice zajęły I miejsce w półfinałach Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Zawody rozgrywane były we Wzdole Rządowym, 30 listopada 2015 r. Dziewczynki wygrały wszystkie mecze, prezentując wysokie umiejętności piłkarskie. Dobra atmosfera na boisku i wśród zawodniczek sprawiły, że satysfakcja ze zwycięstwa była jeszcze większa. Skład reprezentacji szkoły: Monika Tylkowska, Natalia Łebek, Wiktoria Wolska, Magda Mierzwa, Oliwia Łebek, Weronika Kalarus, Zuzia Szafarczyk, Ola Kapela i Zuzia Kwiatkowska. Gratulujemy!

Kolejny sukces naszych piłkarzy

P1011581W dniu 24 listopada 2015 roku w pięknej hali w Cedzynie odbył się Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny pokazała się z dobrej strony zajmując ostatecznie II miejsce, awansując tym samym do dalszego etapu rozgrywek. Mecze były twarde i zacięte, a na poziom rozgrywek przyjemnością można było popatrzeć. W dobrej i skutecznej grze naszym sportowcom pomagają zajęcia sportowe Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rekord” i treningi prowadzone w ramach programu ”MultiSport”.
Zespół wystąpił w następującym zestawieniu: kapitan – Hubert Jaroń, Patryk Hernik, Dawid Puchalski, Mateusz Oszczepalski, Karol Malinowski, Robert Ogonowski, Piotr Powałek, Sebastian Pochopień, Igor Piątek i Kornel Guz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Otwarta firma

IMG_0009Miło jest nam poinformować, że nasza placówka została laureatem „Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę” w ramach programu „Otwarta firma”, której organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Koordynatorem projektu na terenie szkoły była p. Elżbieta Fortuńska, która 13 grudnia b.r. wraz z przedstawicielami uczniów odebrała statuetkę laureata na uroczystej Gali zorganizowanej z tej okazji w auli Biblioteki Rolniczej w Warszawie.
– Udział w Konkursie dał nauczycielom okazję do zweryfikowania swoich osiągnięć, doświadczeń i umiejętności podczas realizacji programu z osiągnięciami kolegów z innych szkół z terenu całej Polski – powiedziała koordynatorka po odebraniu statuetki.

Mistrzostwo gminy w halowej piłce nożnej chłopców

DSC07769W dniu 4 listopada 2015 roku w hali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach odbył się Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców. Najlepiej i najskuteczniej zagrali chłopcy ze SP z Daleszyc wygrywając cały turniej.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce – SP Daleszyce II miejsce SP Suków III miejsce SP Mójcza IV miejsce SP Niestachów V miejsce SP Brzechów
Zwycięzcy turnieju wystąpili w następującym zestawieniu: kapitan – Hubert Jaroń, Patryk Hernik, Dawid Puchalski, Mateusz Oszczepalski, Karol Malinowski, Robert Ogonowski, Mateusz Błaszczyk, Sebastian Pochopień, Igor Piątek i Kornel Guz. Drużyny które zajęły miejsca na podium otrzymały dyplomy i medale, oraz nagrodę w postaci piłek. Pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Życzymy naszej drużynie sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek, gdyż nasza szkoła będzie reprezentować gminę Daleszyce w zawodach powiatowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>